Co w Twoim życiu jest najważniejsze? Pytam poważnie... Zastanów się!

Pewnie stwierdzisz, że najważniejsze jest być szczęśliwym...

 

Zaraz, zaraz...

Wszystko było by ok, gdyby nie fakt, iż 97% społeczeństwa, w ogóle nie potrafi zdefiniować szczęścia! Skoro nie wiedzą dokąd zmierzają, to jak mają tam dotrzeć? 

Hymmm... Może chodzi im o:

  • Kasę?

  • Miłość?

  • Zdrowie?

  • Albo ich wszelkie implikacje jak np. imprezy, podróże, zabawa, seks, rodzina, sport wyczynowy lub wstaw sobie tu cokolwiek...

 

A dla Ciebie co jest najważniejsze?

 

Wybrałeś coś? Zaraz, zaraz... ale dlaczego dokonałeś wyboru?

Albo jeszcze lepiej! Czy zdajesz sobie sprawę z konsekwencji wyboru? 

 

Często bywa tak, że wybierając jedno - robiąc akcję, generujemy reakcję. Goniąc za pieniądzem zaniedbujemy zdrowie, często też rodzinę. Potem dbamy o zdrowie, zaniedbując finanse. Gdy chcemy podreperować finanse, jeszcze mniej dbamy o rodzinę. A potem to już katastrofa bo...

 

Wiecznie musieliśmy wybierać...

Jak można wybierać między zdrowiem, miłością a dobrobytem?

 

Może od dziś na obiad jedz:

  • Od stycznia do kwietnia same ziemniaki...

  • Od maja do sierpnia sam sos...

  • A od września do grudnia samo mięso...

 

Jakiś totalny absurd!

 

Życie smakuje najlepiej, gdy masz

wszystko na raz w odpowiednich proporcjach.

 

Dlatego postanowiłem opisać schemat stabilnego rozwoju. Poniżej zaobserwujesz, że prawdziwe szczęście, możliwe jest tylko gdy dbasz o każdy element własnego życia z jednakowym zaangażowaniem jednocześnie. Czynniki są na tyle ze sobą splecione, że zaburzenie któregokolwiek uruchamia mechanizm obronny człowieka.

 

Tak jak u pierwotnych ludzi. Gdy rodzina była zagrożona, wartości jak majątek, czy zdrowie stawały się wtórne. Mężczyzna łapał za dzidę i bronił rodziny - nawet za cenę własnego życia. Jeśli mężczyzna zachorował - robił wszystko by przetrwać. Choroba w owych czasach często oznaczała śmierć. Tak więc, majątek stawał się mało istotny, odzywał się instynkt przetrwania.

 

Dziś jest tak samo...

 

Jeśli czynnik pierwotny jest zaburzony - zrobisz wszystko by go naprawić.

Wszystko, ponieważ szczęście jest synergią tych trzech wartości jednocześnie!

 

Poniżej przedstawiam schemat.

Zwróćcie uwagę, iż strzałki są obustronne.

Miłość + Dobrobyt + Zdrowie = Szczęście.

 

3filary

 

Dla jasności wspomnę tylko, iż Miłość rozumiem jako całokształt naszych relacji - na przykład rodzina, partnerstwo, przyjaciele itp. Decydując się na oznaczenia: Miłość, Zdrowie, Finanse używam tak naprawdę skrótów myślowych. To dla mnie bardziej kategorie ogólne.

 

Ok, a teraz do rzeczy... Gdy ów czynnik podstawowy w naszym życiu jest na wysokim poziomie, podświadomie ciągnie za sobą w górę inne czynniki, jak np. nasze zdrowie. Jeśli jesteśmy zdrowi i mamy fantastycznego partnera, lepiej nam się powodzi w kwestiach finansowych. Gdy lepiej nam się powodzi finansowo, to już całkowicie banalnie inwestuje się w zdrowie i rodzinę. Takie niekończące się koło wzajemnych oddziaływań.

 

Powstaje tu samo napędzający się mechanizm. Dodatkowo powstaje też sprzężenie zwrotne - jeśli wszystkie czynniki są spełnione i czujemy się szczęśliwi – tak na serio szczęśliwi! To...

 

Uczucie szczęścia jeszcze bardziej napędza nas w kwestiach elementarnych. Jeszcze bardziej chce nam się inwestować w nasze relacje partnerskie, rodzinne – oferować im to co w nas najlepsze. Jeszcze bardziej inwestujemy we własne zdrowie, co implikuje jeszcze większe sukcesy w kwestiach zawodowych.

 

Akcja – Dobrobyt, Miłość oraz Zdrowie nakręcają Szczęście.

Reakcja – Szczęście wpływa na Dobrobyt, Miłość i Zdrowie.

 

Aha... i gdyby przyszło Ci do głowy stwierdzić, że ciężko ze sobą wszystko pogodzić czasowo... To stanowczo się z Tobą nie zgadzam. Brak czasu to wytwór nowoczesny - to stan Twojej psychiki.

 

Tak naprawdę czas to jedyne co masz :)

I zdecydowanie...

 

Nic nie stoi na przeszkodzie by rano przed pracą się przebiec. Daje to dodatkowo więcej energii podczas pracy. Umysł pracuje wydajniej, jest lepiej dotleniony, często po wysiłku dużo pijemy - najnowsze badania wskazują, że odpowiednie nawodnienie organizmu, również wpływa pozytywnie na działanie mózgu. Gdy wrócimy już do domu, możemy spędzić w miłej i ciepłej atmosferze czas z rodziną lub partnerem. Da się?

 

Tak więc... Szukaj możliwości - Nie wymówek!

 

Osobiście znam wiele osób, które inwestowały wiele czasu w karierę, by potem łatać i sklejać dziury powstałe na skutek problemów rodzinnych. Niektóre osoby też ostro tyrały, by potem wydawać całą tą kasę na drogie leki. Znam też takich, którzy za „Kobietą swojego życia” zmienili miejsce zamieszkania o tysiące kilometrów, by potem się rozstać z powodów finansowych.

 

Pogoń za jednym czynnikiem, może przynieść urojone szczęście – nie kompletne.

 

Zawsze... zawsze gdy występuje zaburzenie – brak choćby jednego czynnika elementarnego, powstaje problem. Problem, który może spokojnie być rozwiązany według filozofii kaizen, czyli widzisz małą nieprawidłowość? Szybko napraw tu i teraz! Szybko zanim się powiększy!

 

Mniej energii zużyjesz na naprawianie małych nieprawidłowości, niż na ślepej wierze, że wszystko jakoś się ułoży. Tak oto moi drodzy, przedstawiłem wam schemat stabilnego szczęśliwego rozwoju.

 

Od czego zacząć?

 

Jeśli jesteś młodą osobą, nie masz dziewczyny, rodziny, nie masz wymarzonej pracy lub własnej dochodowej firmy, polecam Ci... zgodnie z tym co opisałem. Zacznij dbać o zdrowie. Biegaj codziennie, chodź na siłownie. To wpłynie bezpośrednio na Twoją kondycję, Twój wygląd fizyczny. Staniesz się bardziej atrakcyjną osobą - to podbuduje trochę Twoją pewność siebie. Zdecydowanie lepiej będziesz się czuł w relacjach damsko-męskich. Gdy znajdziesz dziewczynę, zwróć uwagę, iż zadbałeś o 2 elementy. Dbaj dalej - to Twoje filary szczęścia! Dodatkowo szukaj sposobności na odniesienie sukcesu finansowego... Sport nauczy Cię niepoddawania się, systematycznej pracy. Dziewczyna będzie Cię wspierać... Wzrost stanie się banalnie prosty! To napędzi Twój wewnętrzny przepływ energii. Spowoduje silny ruch kwantowy - Twój umysł zacznie działać lepiej! Będzie bardziej otwarty... i zacznie przyciągać odpowiednie zdarzenia i osoby.

 

Od teraz!

 

Pamiętaj! Nie daj sobie wmówić, że w Twoim życiu rzecz X jest ważniejsze niż rzecz Y. Nie daj sobie wmówić, że nie można mieć wszystkiego i coś trzeba poświęcić. Ci, którzy twierdzą, że szczęście zależy tylko od jednego aspektu, są ignorantami. Kiedyś się przekonają, że zaniedbali coś, a naprawa może kosztować...

 

Życie oferuje nam całe spektrum doznań. Kieruj tak życiem, by niczego nie żałować i by niczego nie brakowało. Inwestuj w siebie mądrze. Jeśli oprzesz swoje szczęście na tych 3 filarach równomiernie - zyskasz naprawdę ogromną moc. Ogromną siłę napędzającą Cię jeszcze bardziej. W końcu wszyscy jesteśmy osobami inteligentnymi. Potomkami tych samych wielkich, którzy wymyślili koło, ujarzmili ogień, skonstruowali samolot, zbudowali piramidy... Oni nie znali ograniczeń!

 

Ty też masz tą samą moc co oni!

A więc uruchom tą potęgę!

 

Już dziś zadbaj o wszystkie aspekty życia, uruchom mechanizm - naszą wewnętrzną samomotywującą się, samonapędzającą się siłę, by potem być dumnym ojcem, fantastycznym mężem, mieć zdrowie jak koń, a do tego pół bańki na koncie! :)