Jakiś czas temu, opisywałem kilka technik manipulacji. Pisałem również o nowych trikach z którymi stykamy się na co dzień. W poprzednim artykule na ten temat opisywałem między innymi technikę wyłudzania lajków na Facebooku.

 

uwaga

 

  • Kliknij „Lubię To!”, następnie udostępnij, bo mamy do rozlosowania 2000 tabletów. Czy nie zastanowiło Cię ile to pieniędzy? Kto mógłby pozwolić sobie na taką reklamę? W dodatku bez podawania żadnych informacji o firmie, która chce się zareklamować?

 

  • Ostatnio popularne stały się portale do których trzeba zalogować się za pomocą Facebooka. Część z nich sprawia, że automatycznie, logując się dajesz danej stronie tzw lajka. Kiedy pojawiają się na stronie jakieś nowe treści, Ty je widzisz! :) Czyli robisz sobie z tablicy śmietnik.

 

  • Inne portale, które wymuszają logowanie się za pomocą FB, umieszczają wpis na Twojej tablicy, a Twoi znajomi to widzą. Więc wchodząc na stronę, żeby zobaczyć filmik „zdradziła go na jego oczach – zobacz to!” wiedz, że Twoi znajomi mogą to zobaczyć, jeśli link został umieszczony automatycznie.

 

  • Są jeszcze inne strony, które wyłudzają Twoje prywatne dane np. hasło do Facebooka i inne Twoje dane. :)

 

To tak jak bym napisał Ci, podaj mi swój numer konta bankowego i hasło a ja pokażę Ci filmik „jak laska zdradziła faceta na jego oczach” czy jakiś inny również kontrowersyjny materiał. To jak? Zgadzasz się? :)

 

  • Ostatnio widziałem stronę, która wymagała rejestracji za pomocą Facebooka, a treść posta wyglądała tak: „Ania i Piotrek na zawsze w naszych sercach [*]. Zobacz tragiczny wypadek w (tutaj miejscowość, która jest Ci dobrze znana np. Jeleniej Górze) Jeśli ktoś z naszych znajomych wszedł w coś takiego, automatycznie taki post umieszczał się na jego tablicy, tak jak gdyby nasz znajomy sam wstawił tego posta. W ten sposób nasza czujność była uśpiona i skłaniała nas do zerknięcia. A to powodowało wpis na Twojej tablicy i „wirus” leciał sobie dalej do Twoich znajomych.

 

Ps. Gdybyś jeszcze nie zapoznał się z moim poprzednim
artykułem odnoście MANIPULACJI, to zapraszam!