Bob Proctor „Sekret daje Ci wszystko, czego chcesz:

Szczęście, Zdrowie i Bogactwo”.

 

John Assaraf - „Możemy mieć wszystko, na cokolwiek się zdecydujemy. Nieważne, czy jest to coś dużego czy małego. W jakim domu chcesz mieszkać? Chcesz być milionerem? Jaki biznes chcesz prowadzić? Chcesz odnieść większy sukces? Czego tak naprawdę chcesz?”

 

Książka pt. „Secret” to zbiór kilku praw, które opisywane są przez różne dziedziny nauki, różnych ludzi, różnymi słowami, ale jeśli dobrze się temu przyjrzymy zauważymy, że występują pewne podobieństwa.

 

zd3

 

Sekretu, czyli klucza do sukcesu możemy szukać w psychologii.

 

Kiedy stosujemy narzędzia do pracy nad własnym umysłem, nasza rzeczywistość się zmienia. Jednym z genialnych narzędzi jest praca z przekonaniami.

  1. Zidentyfikuj negatywne, ograniczające przekonanie np. „Żeby mieć pieniądze, bogactwo, trzeba ciężko pracować”.

  2. Zamień źle działające przekonanie na pozytywne: „Przyciągam pieniądze, bogactwo jak magnes”.

  3. Powtarzaj nowe przekonanie jak najczęściej, aż stanie się naturalne, aż stanie się nawykiem (Jeśli jest nawykiem oznacza to, że kontrolę nad nim przejęła część podświadoma naszego umysłu, a to nieświadomie wpływa na inne życiowe sytuacje czy nasze decyzje, co prowadzi nas do celu!).

 

Jest również wiele innych psychologicznych narzędzi, które mają na celu zmienić nasze myślenie, czyli zmienić rzeczywistość.

 

Sekretu możemy szukać również w teologii.

 

W wielu religiach istotnym elementem są różnego rodzaju modlitwy. Modlitwa musi być podparta dużą wiarą, tak dużą, że nie możemy nazwać tego wiarą a wręcz wiedzą, że coś o co prosimy wydarzy się w naszym życiu!

 

Ktoś może mówić, wierzę, że wyzdrowieję, ale jego stan się nie poprawia. Wiara to słowo, ktoś może tylko mówić, że wierzy. Wiara to wiedza - „Wierzę, czyli wiem, że stanie się tak jak ma się stać i nie ma opcji, żeby było inaczej – jasne!?” :)

 

W kulturach wschodu, gdzie ludzie praktykują medytację zwraca się uwagę na kilka szczegółów między innymi:

  1. Żeby Twoje myśli się urzeczywistniły musisz myśleć w czasie teraźniejszym tak jakbyś naprawdę tego doświadczał. Przykład: „Chcesz być szczęśliwy, naładowany energią? wyobrażaj sobie siebie szczęśliwego, jak podskakujesz jak się cieszysz”.

  2. Musisz odczuć wszystkie emocje, jakie temu towarzyszą. Przykład: „Poczuj się tak jakbyś naprawdę był szczęśliwy, w tej chwili, wyobrażaj sobie, że skaczesz! Cieszysz się!”.

 

W medytacjach chodzi o kontakt z wyższym ja (Z podświadomością, czy nadświadomością), chodzi o wprowadzenie pozytywnych myśli (Pozytywnej energii) do naszego umysłu, a to zmienia naszą rzeczywistość.

 

Sekretu można również szukać w fizyce kwantowej.

 

Fizyka kwantowa według Secretu mówi, że „Wszechświat nie mógłby istnieć bez myśli, bez obserwatora, który aktem obserwacji powoduje powstawanie danej rzeczywistości”.

 

zd2

 

Jest coś takiego jak pojęcie superpozycji stanów kwantowych. W Secreciedo opisania tego prawa stosują takie porównanie: komputer, czy urządzenie dzięki któremu czytasz ten tekst istnieje dlatego, że je zaobserwowałeś. Gdyby nie było obserwatora to urządzenie byłoby we wszystkich możliwych miejscach w przestrzeni jednocześnie (kuchni, toalecie, sklepie, u sąsiada…). W momencie kiedy to zaobserwujemy ustalamy jedną pozycję spośród nieskończonej liczby możliwości.

 

Prawo przyciągania zakłada, że każda myśl ma określoną częstotliwość, a podobne częstotliwości przyciągają się do siebie. Pytanie co Ty chcesz przyciągnąć?

 

Negatywne myśli mają niskie częstotliwości i wysyłają niską wibrację w przestrzeń, natomiast pozytywne myśli mają wyższe wibracje. Te wibracje są odbierane przez innych ludzi czy zwierzęta a nawet przedmioty. Osoby z większą empatią potrafią doskonale odczuć to co czuje druga osoba nawet, jeśli ze sobą nie rozmawiają.

 

Żeby jeszcze bardziej zawrócić Ci w głowie fizyką kwantową opisywaną przez Secret i Pole dodam, że przestrzeń taka jaką widzimy nie istnieje, przestrzeń jest iluzją, czas jest iluzją, za to realna i rzeczywista jest myśl. Jeśli potrafisz odczuć, że bliska Ci osoba, w pokoju obok jest smutna, to i jesteś w stanie odczuć, kiedy ta osoba będzie smutna na drugim końcu świata – odległość i czas nie mają znaczenia.

 

We wszystkich 3 dziedzinach jasno jest powiedziane jak bardzo

istotne jest myślenie i jaki ma ono wpływ na naszą rzeczywistość.

 

W „Sekrecie” zwracają uwagę również na to, że ktoś może wziąć sobie to za bardzo do serca i zacznie bać się swoich negatywnych myśli. Na szczęście myśl pozytywna jest 1000 razy silniejsza od negatywnej. Do tego występuje kolejne prawo zwane prawem „wzrostu” czy „inkubacji”.

 

zd1

 

Można to porównać do rośliny. Żeby wyrosła trzeba utrzymywać nasionko w odpowiednich warunkach i dopiero po upływie pewnego czasu wykiełkuje! (Długość czasu jest zależna od tego jaką roślinę zasadziliśmy).

 

Jeśli Twoim nasionkiem jest zarobienie 100 zł to, wykiełkowanie, w odpowiednich warunkach zajmie znacznie mniej czasu, niż np. wyhodowanie przedsiębiorstwa, którego roczny dochód przekroczy 1mln $.

 

Chodzi o to, żeby jak najdłużej utrzymywać swój umysł na jak najwyższych wibracjach. Po to zalecają wizualizacje swojego celu, różnego rodzaju stymulatory jak np. tablice korkowe na ścianie z obrazkami, które przypominają nam sukces, stymulatory w postaci karteczek wkładanych do portfela. Wszystko po to, żeby jak najczęściej myśleć o swoim celu.

 

Sekret porównywany jest również do historii o Aladynie, który pocierając lampę wywoływał Dżina, a on spełniał jego życzenia mówiąc:

 

Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem!”.

 

Ty jesteś Aladynem, a Dżinem jest Twoja podświadomość. Jeśli mówisz, że nie cierpisz matematyki, twój Dżin mówi „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem!” Jeśli odczuwasz stan zakochania i rano budzisz się z uśmiechem na twarzy i myślisz sobie, że „Życie jest piękne! Wspaniałe!” Twój Dżin mówi: „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem” :)

 

Jak myślisz skąd powiedzenie: „Ktoś wstał lewą nogą?” albo „Nieszczęścia chodzą parami”? To też może być przekonanie, ale może wolisz: „Sukcesy chodzą parami”? :)

 

Secret składa się z 3 etapów:

  1. Prośba (Wyrażamy ją w czasie teraźniejszym tak jak by już się to działo, możemy stosować wizualizacje, afirmacje).

  2. Wiara - Dzięki wizualizacji, afirmacji zaczynamy wierzyć w to, że możemy przyciągnąć do naszego życia coś czego chcemy.

  3. Otrzymanie, na tym etapie musimy mieć tak silną wiarę, że powstaje w nas ogromna emocja (Wibracja, która wprawia w rezonans nasze otoczenie). Owa emocja podobna jest do emocji, która powstałaby gdybyśmy naprawdę to posiadali, a wtedy rzeczywistość zaczyna dopasowywać się do naszych myśli.

 

Jeśli czegoś wystarczająco szybko nie dostajemy możemy popaść we frustrację i powiedzieć „Nie to nie działa”, a wtedy: „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”.

 

Pamiętaj jednak o tym, jaką roślinę hodujesz! Daj sobie odpowiednią ilość czasu! Zwróć uwagę, czy otaczasz się ludźmi, którzy zasiewają w Tobie zwątpienie, czy może pobudzają do działania?

 

Podsumowując:

 

Sekretem jest prawo przyciągania. Prawo, które mówi kontroluj swoje myśli a będziesz kontrolować swoje życie! Chaos w głowie przyciąga chaos w życiu, porządek przyciąga harmonię! Myśl pozytywnie i doceniaj to co już w tej chwili posiadasz! Bądź wdzięczny za to, a przyciągniesz tego jeszcze więcej!

 

Doceniaj innych ludzi. Chcesz, żeby ukochana osoba częściej Cię przytulała? Doceń to, kiedy Cię przytuli, podziękuj jej za to! Podziękuj bliskiej osobie za to, że jest z Tobą, za to, że Cię wspiera! Doceń ją! Zrób to teraz! No już! Ja nie żartuję, wyciągnij telefon i napisz SMS'a, odpal Facebooka i napisz coś pozytywnego do tej osoby! :)

 

Żeby nie było, ja właśnie w tym momencie

wysłałem takiego SMS'a - „Dziękuję, że jesteś!” ;)

 

Z własnego doświadczenia:

 

Jak myślisz co dzieje się w mojej głowie, kiedy słyszę od bliskiej osoby: „Bartek dziękuję Ci, że mi pomagasz, jesteś wspaniałym człowiekiem” – chcę pomagać jeszcze częściej! :)

 

Z innej beczki: czasami bywało tak, że kiedy czułem się wspaniale myślałem np. o tym, że przydałoby mi się trochę kasy, a kilka dni później dostawałem kosztowny prezent np. zegarek Timex’a.

 

Bardzo często mam tak, że myślę o kimś i za kilka godzin spotykam tą osobę na ulicy, albo ta osoba pisze do mnie SMS'a… Też tak masz?

 

A co Ty sądzisz o prawie przyciągania?

Może Tobie też coś się ostatnio takiego przydarzyło?

 

(Powyższy artykuł napisany jest na podstawie książki i filmu "Secret" jak
i książki pt. "Pole. W poszukiwaniu tajemniczej siły wszechświata").

W poszukiwaniu tajemniczej siły wszechświata