W procesie nieustannego doskonalenia wyjątkowo istotna jest produktywność. Uważam, że czas to jedyny kapitał, jaki człowiek posiadana już na samym starcie. W zależności od tego w jaki sposób go zainwestujesz, otrzymasz proporcjonalne wynagrodzenie.

7

 

Często popadamy w pułapki natychmiastowej przyjemności i zamiast zrobić cokolwiek co przyniesie jakąś korzyść, włączamy tryb krótkiego zadowolenia. Zaprezentuje Wam w jaki sposób pod wpływem impulsów nie odrywać się od pracy. 

 

Krótkie zadowolenie definiuje tutaj jako: oglądanie TV, granie na komputerze, serwowanie po Internecie i czytanie o jakiś nic nie mających wspólnego z Tobą katastrofach lub innych bezwartościowych informacjach itp.

 

Inwestowanie czasu w coś co przynosi zysk: nauka języków obcych, oglądanie filmu inspirującego nas do dalszej pracy, afirmację, ćwiczenia fizyczne, czytanie interesujących artykułów które wnoszą coś w twoje życie (np. zeroograniczen.com :P), praca itd.

 

DZIŚ ZDRADZĘ WAM JEDNĄ Z NAJSKUTECZNIEJSZYCH

TECHNIK DOTYCZĄCĄ PRODUKTYWNOŚCI!

 

Pamiętajcie sama wiedza o niej, niczego nie zmieni w Twoim życiu. Zacznij stosować ją i rośni w sile!

 

EEKT MOTYLA!

 

„Mała zmiana początkowych warunków danego zdarzenia, np. zawirowania powietrza spowodowane trzepotem skrzydeł motyla w Ohio, może spowodować całkowicie nieprzewidywalne rezultaty, np. burzę piaskową w Teksasie.”

 

To tak jakby uczuć się codziennie po 10 słówek z języka obcego, jednak pod naporem czasu już po roku umielibyśmy 3650 słów nowego języka.

 

Albo codziennie poświęcić 20 min na bieganie - wiem, wiem już po pierwszym dniu nie będziesz w stanie podnieść się z łóżka! Spędzisz prawdopodobnie 4 początkowe dni właśnie w ten sposób! Ale zobacz że już po 14 dniach odczujesz satysfakcję i zyskasz dużo lepsze samopoczucie. To będzie właśnie świetna inwestycja, w porównaniu do 20 minutowego dziennego wysiłku. Ja regularnie biegam od około 3 miesięcy, uważam to za świetnie spędzony czas oraz dobrą inwestycje w lepsze samopoczucie i zdrowie! Strategię, którą zaraz wyjawię stosuj przez jakiś czas, póki nie osiągniesz zadowalających efektów.

 

Wcześniej pracowałem na etacie, teraz gdy mam własną firmę, albo mogę pracować cały dzień, albo cały dzień leniuchować. Nie ma podziału 8 godzin pracuje, 8 godzin leniuchuje! Sam muszę się ograniczać, co do czasu spędzonego w Internecie. Czasem bywało tak, że chciałem sprawdzić tylko pocztę na onecie, gdy niespodziewanie wyleciała mi olbrzymia reklama pod nos "Wygraj… bla blabla.." nieświadomie i pod wpływem impulsu kliknąłem w tą reklamę, przeczytałem.. zauważyłem kolejny ciekawy artykuł i znowu click... click... po zaledwie kilku chwilach patrzę YYyyyyHhh!! :( 2,5h minęło, jak to możliwe?! Tak szybko?! aaaaaAAAAAAAaaaa!! Czas ten minął bez powrotnie, a przede mną kupa pracy!!

 

Teraz, gdy piszę ten artykuł, mam wyłączony internet, komórkę i wszystkie inne dobrodziejstwa! Skupiam się wyłącznie na artykule dla Was!

 

STRATEGIA:

 

Niezbędne rzeczy: kartka + długopis...

Napisz u samej góry kartki: MOTYLE


Podczas gdy pracujesz (nie ważne w jaki sposób), gdy niespodziewanie przychodzi Ci do głowy jakaś czynność do wykonania zapisz ją na kartce. Po 30 min możesz spojrzeć na kartkę bez impulsu emocji, i swobodnie ocenić czy to, jest naprawdę niezbędna czynność do wykonania. Strategia jest stworzona po to abyś nie został odrywany podczas czynności, które wykonujesz i nie przychodziła Ci cała kupa innych pomysłów do zrobienia oprócz tego, co tak naprawdę jest ważne.


Strategia jest naprawdę silna, przetestuj i opisz poniżej wrażenia!